PECAZONA

Itt mindet megtudhatsz hogy foghatod ki álmaid nagy halát.

Pénztárca kímélő etetőbojli készítése

Mind bojlis, mind részben bojlit kipróbáló finomszerelékes horgászok szembesülnek azzal, hogy ha egy hétvégét szeretnének eltölteni a tóparton, elég súlyos ezresekbe kerülnek a különbféle etető, illetve horog bojlik. Ha már a hajszálelőkén felkínált bojlit, főleg ismerkedőknek készen kell megvásárolni, legalább az etetni kívánt golyó árát próbáljuk meg picit csökkenteni.

Ebben próbálok most segíteni.

Ha bojlival horgászunk, nem árt bojlival etetni is a meghorgászott területet. Sajnos, ha körbenézünk a horgászboltok polcain, meglepődve tapasztaljuk, hogy csak az etetésre szánt teljesen alap golyók is jóval meghaladják az 1500 Ft/kg-os árat.

Ezen elgondolkodva találtuk ki, mi lenne, ha etetőanyagból készítenénk el?!

1 lépés:

Vettünk 1 kg finom szemcséjű etetőanyagot. Természetesen nagyon sok féle ízű összetevőjűből választhattunk, így 720 Ft-ért egy jobb minőségűre esett a választás.

2 lépés:

Vékony lyukú törőszitán átrostáltuk mind az egészet, így az esetleges magvakat vagy pelleteket elkülönítettük az etetőanyagból. A horgászat során ezeket is fel lehet használni PVA tasakba töltve.

3 lépés:

Az így kapott teljesen finom szemcséjű anyagot egy nagy keverőtálba töltöttük és 6db normál méretű tojás illetve 3-4 kanál olívaolaj hozzáadásával összedolgoztuk.
Ha pl.mézes bojlival szeretnénk csalizni nem árt egy mézes etetőanyagot venni vagy esetleg + aromával ízesíteni.
És 3 evőkanál só.
Fontos hogy addig kell gyúrni ameddig egy nagy egybefüggő kemény gyurma állagú masszát kapunk, ami gyakorlatilag a keverőtál falához nem szabad már, hogy odaragadjon.

4 lépés:

Az így kapott nagy masszagolyót egy konyharuhával becsavarjuk és körülbelül fél órára pihenni hagyjuk.

5 lépés:

Megformáztuk a golyókat. Ezt természetesen lehet bojlinyomó, illetve roller segítségével, vagy a nagymama módszerrel, ami nem más, mint hosszú hengereket formálunk és a kívánt golyó méretétől függően kis darabokra szeleteljük, majd a tenyerünkben viszonylag kerek alakúra formáljuk.

6 lépés:

A megformázott golyókat (és ez fontos) már forrásban lévő vízbe dobjuk, amelyek lesüllyednek az edény aljára és ha elkészültek akkor pedig feljönnek a víz tetejére.
Én azt ajánlom, hogy egyszerre csak annyit tegyünk bele, amennyi épp elfér kész állapotában a víz felszínén.

7 lépés:

Az elkészült golyókat kiterítve levegős helyen szárítsuk ki és ha 1-2 napon belül még nem akarjuk felhasználni akkor mindenképp fagyasszuk le.

8 lépés:

Irány horgászni!

Azt gondolom, és egy ideje ezt alkalmazom etetésnek, hogy nekem teljesen bevált. A jobb minőségű etetőanyagok már minden olyan alkotóelemet tartalmaznak, amelyre a pikkelyeseknek szükségük van, csak így nem etetőkosárba gyúrva használjuk, hanem golyó formájában.

Természetesen én azt ajánlom, hogy a hajszálelőkén felkínált bojlit, mindenképp vegyük készen, hiszen az a cél hogy azt vegye fel inkább a hal, és az etetni szánt házi készítésű bojlinkkal csak tartsuk ott a csapatot az etetésünkön.



Tehát összegezve:

1 kg etetőanyag......720 Ft
6 db tojás......180 Ft
2-3 kanál olaj

Összesen így 900 Ft-ból 1 kg etetőbojlit készítettünk szemben a hasonló jellegű és mennyiségű 1800-2200 Ft értékű készen megvásárolható társaival ellentétben.




Bármilyen kommented vagy tanácsod van a témával kapcsolatban írdmeg a tomi.sms@gmail.com-ra És mi kiírjuk a komment mezőbe !!!!!


Kommentek:



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 31
Tegnapi: 57
Heti: 489
Havi: 1 731
Össz.: 604 580

Látogatottság növelés
Oldal: Etetőbojli készítése házilag
PECAZONA - © 2008 - 2024 - pecazona.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »