Amikor hetekig fagypont alatt marad a hőmérséklet, minden állóvíz befagy. Mit lehet ilyenkor tenni? Vannak, akik megjavítják régi felszereléseiket. Akadnak olyanok, akik az elmúlt év sarát mossák le a hosszú téli estéken. S vannak azok, akik már az új évre készülve barkácsolnak. Olyan eszközöket, kiegészítőket készítenek, amire igazán szükségük lehet. Most megmutatom, hogyan lehet 5 perc alatt professzionális feederkosarat készíteni.
A barkácsolás a horgászat szoros velejárója. Ahány ember annyiféle horgászmódszer. Nincs két teljesen egyformán horgászó ember. Így van ez jól. Tehát bármilyen ötletünk van, azt csináljuk meg bátran. A legnagyobb találmányok – legyen szó horgászatról, vagy a nagyvilági dolgokról – így kezdődtek: megvalósított ötletekkel.
Ebben az írásban szeretnék ötleteket adni, egy irányvonalat. Nem kell lépésről lépésre betartani. Azt sem állítom, hogy mind a saját kreativitásom eredménye. De működik! És ez a lényeg. Próbáljátok ki!
A kellékek minden háztartásban megtalálhatók. Az alapanyag: a PET palackok műanyaga. Nekünk legjobban a matrica alatti rész felel meg, itt teljesen egyenes. Miután jóízűen elfogyasztottuk a tartalmát, érdemes kiöblíteni, hogy a későbbiekben ne ragadjon. A méretre vágás egyszerű feladat, csak a kezünkre vigyázzunk, mert bekötözve nehezebb dolgozni.
Érdemes téglalap alakot kivágni, majd próbaként összehajtani. Körülbelül egy centi átfedéssel kell számolni. Azt hogy milyen színt választunk azt az a víz határozza meg, ahol használni szeretnénk. Az üveg-tiszta anyagból készült kosár még a leggyanakvóbb ponty figyelmét is elkerüli.
Ha sikerült a megfelelő méretet kivágnunk, jöhet a lyukak elhelyezése. A kioldódás sebességét tudjuk meghatározni a lyukak méretével és darabszámával.
Talán a legidőigényesebb feladat. legjobb eszköz erre a feladatra a bőrlyukasztó, de megteszi az asztali papírlyukasztó is. Akár többet is összefoghatunk egyszerre.
Következhet az összeillesztés. Ez többféle módon történhet, lehet ragasztani, de egyszerűbb és gyorsabb a tűzés. Asztali tűzőgéppel több helyen megtűzzük. Akár már itt rögzíthetjük a fonott zsinórt!
Kezemben a félkész kosár. Elméletileg már most lehet használni. Vannak, akik kedvelik a súly nélküli típusokat. Sajnos ez a legtöbb vízen nem használható. Készítenünk kell rá nehezéket, hogy messzebbre tudjunk dobni.
Azonban nem csak nehezék kell, hanem rögzítenünk is kell valahogy a főzsinóron. A leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás a fonott zsinór. Levágunk egy 10 cm-es darabot, majd hurkot készítünk belőle. De készíthetjük akár drótból is.
A hurok fülén átbújtatjuk az ólmot, majd feltekerjük a már előzőleg összekapcsozott műanyagra. Mindössze arra kell vigyáznunk hogy ne a legvékonyabb lapólmot válasszuk, mert azt elvágja a zsinór. Majdnem kész.
Már csak egy forgókapocs kell, amit felhurkolunk a fonott zsinór végére. Erre azért van szükségünk, hogy ne tekeredjen dobáskor és visszacsévélésnél.
Nincs más dolgunk, mint hasonlóan készítenünk még pár ilyen kosarat.
A formavilágnak csak a képzeletünk szab határt. Készíthetjük kerekre, oválisra, négyszögletesre, vagy akár hatszögre.
Egy dobozban szépen átláthatóan elrendezhetjük. Így mikor a vízparton elővesszük, sorban látni fogjuk a remekműveket. Pontosan tudni fogjuk, melyiket kell használnunk.
Tipp:Ha a PET palackot feldaraboljuk, akkor a szemétben kisseb helyet foglal. Könnyebben tudják szállítani és raktározni! Ezáltal tettünk valamit a környezetünkért. Nekünk meg ott a kosár, ami valójában egy újrahasznosított műanyag.
Bátran használjunk alternatív nehezékeket! Tökéletes súly a kavics! De az ólom nehezéknél jobb még a vas súlyozás is!